Parçalanmış (Split)

 Selam :) Son zamanlarda gerilim filmlerine merak saldım. Neyse ki iki gündür beni hiç sıkmayan ve izlediğim en iyi filmler kategorisine sokabileceğim iki film izledim. Bunlardan birisi de Split.Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2017
Yapımı : 2016 - ABD
Tür : Gerilim
Süre: 117 Dak.
Yönetmen : M. Night Shyamalan
Oyuncular : James McAvoy , Anya Taylor-Joy , Haley Lu Richardson , Jessica Sula , Betty Buckley
Senaryo : M. Night Shyamalan
Yapımcı : M. Night Shyamalan , Jason BlumKonu

Tecrübeli ve başarılı bir psikiyatr olan Dr Fletcher, çoklu kişilik bozukluğu yaşayan Kevin isimli bir hastasının içinde 23 kişilik barındırdığını tespit eder. Her biri zararsız görünen bu karakterler dışında Kevin'in zihninde bir karakter daha vardır ki bu çok tehlikeli olabilecek, vahşi bir karakterdir.

Kevin bir gün, 2si yakın arkadaş olan 3 kızı kaçırır ve evinde hapseder. Farklı farklı kişiliklere bürünerek onlarla iletişim kurar. Kızlar, Kevin'ın büründüğü kişiliklere göre davranıp kurtulma yolunu aramaya çalışırlar.

Genel Yorumlarım

Film 2 saat civarı sürüyor ve 2 saat boyunca hiçbir şekilde sıkılmıyorsunuz. Konu, oyunculuklar, adrenalin seviyesi gibi birçok yönden takdire şayan bir film. Hele ki Kevin rolündeki James McAvoy'un oyunculuğu tek kelimeyle müthişti. Gerilim seviyorsanız mutlaka izleyin; sevmiyorsanız da bu filmle birlikte ısınmaya başlayacaksınız. Kesinlikle izlenilesi, vakit kaybı yaratmayan bir film Split.

Fragmanları izlemek için tıklayın.

Yorumlar